Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Idzie pomoc do 16 tysięcy rodzin

11 i 12 grudnia odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. W tym czasie pomoc przygotowywana przez darczyńców trafi do najbardziej potrzebujących w całym kraju. W tym roku ponad 16 000 rodzin otrzyma paczki, a wraz z nią uwagę i obecność drugiego człowieka oraz nadzieję na realną zmianę w życiu.

„Szlachetna Paczka potrzebna jest w tym roku bardziej niż kiedykolwiek. W trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami czasie, wolontariusze Szlachetnej Paczki dokonali niemożliwego i dotarli do tysięcy rodzin z całej Polski. Okazało się, że potrzebujących jest więcej niż w zeszłym roku, dlatego organizatorzy programu apelują: potrzebujemy darczyńców, potrzebujemy Ciebie! Nie pozwólmy, by ktokolwiek z rodzin włączonych do Paczki został w tym roku bez pomocy. Jak pokazuje Raport o Biedzie 2021: w ostatnim roku liczba skrajnie ubogich Polaków wzrosła o prawie 400 tysięcy” – podkreślają działacze Stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji Szlachetna Paczka.

W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów. – Większe rzeczy, czy takie trudniejsze do kupienia można dostarczyć nawet przed świętami – radzi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna.

Przez cały weekend relacje z tego wydarzenia można śledzić w mediach, a 12 grudnia o godz. 12:00 i 18:00 odbędą się specjalne wejścia LIVE na Facebooku, YouTube oraz Twitterze Szlachetnej Paczki, które poprowadzi Jarosław Kuźniar.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie