Weekendowa akcja szczepień na koronawirusa w centrum Krakowa i na peryferiach

Kraków kontynuuje wakacyjną akcję szczepień przeciw COVID-19. W sobotę i niedzielę, 24 i 25 lipca, chętni będą mogli się zaszczepić na Małym Rynku oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”. Do szczepienia wykorzystana będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson.

Na Małym Rynku pojawi się mobilny punkt szczepień, postawione zostaną też specjalne namioty. W ośrodku „Kolna” podstawione zostaną specjalne elektryczne autobusy MPK.

W weekendowej akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Kraków należy do miast z największą liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19. Ale weekendowe akcje, które będą organizowane przez całe wakacje, mają sprawić, że na szczepienie zdecyduje się jeszcze więcej osób. Mobilne punkty szczepień pojawiają się nie tylko w centrum miasta, ale na osiedlach peryferyjnych, by ich mieszkańcy mieli bliżej i skorzystali z okazji na zaszczepienie.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie