Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig ogłosił start w wyborach prezydenckich

Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W tym tygodniu prezydent Majchrowski zapowiedział, że poprzez Andrzeja Kuliga w wiosennych wyborach.

W poniedziałek Jacek Majchrowski ogłosił oficjalnie, że nie będzie po raz kolejny walczył o prezydenturę Krakowa. Wskazał też, kto jego zdaniem powinien zostać nowym prezydentem Krakowa.
– Urząd powinien objąć ktoś, kto ma pojęcie o mieście, zna mechanizmy funkcjonowania miasta i kto będzie dostępny przez cały czas. Sądzę, że najlepszym kandydatem jest mój zastępca prof. Andrzej Kulig – oznajmił Jacek Majchrowski.

Wiceprezydent Kulig nie krył zaskoczenia słowami Jacka Majchrowskiego – Oświadczenie pana prezydenta Jacka Majchrowskiego było dla mnie zaskoczeniem. Nie ukrywam, że bardzo sobie cenię i współpracę i dorobek prezydenta Majchrowskiego. Uważam, że ten dorobek nie może ulec zaprzepaszczeniu. Z drugiej strony nigdy nie ukrywałem, że jest potrzebna pewna zmiana, idąca w dwóch kierunkach – tłumaczył wiceprezydent Kulig w wywiadach. I prosił o czas do namysłu  – Miałem wrażenie, że sprawa została rozstrzygnięta między dużymi partiami i dużymi finansami, więc nie brałem tego pod uwagę. Teraz muszę porozmawiać z żoną i córkami, bo jak mówię, jestem zaskoczony.

Dzisiaj, 24 listopada ogłosił, że będzie jednym z kandydatów. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział start w przyszłorocznych wyborach. – Po rozmowie z rodziną, za co im bardzo dziękuję, podjąłem decyzję, że będę kandydował na urząd prezydenta – zadeklarował. Zapowiedział również zmiany w zarządzaniu Krakowem – Cenie dorobek prezydenta Jacka Majchrowskiego. Uważam, że nie może on ulec zaprzepaszczeniu. Z drugiej strony nigdy nie ukrywałem, że jest potrzebna pewna zmiana, idąca w dwóch kierunkach – tłumaczył Kulig.

– Nowe czasy wymagają zmian, wymagają zmian w zarządzaniu, które powinno być bardziej dynamiczne, stanowcze i energiczne. Z drugiej strony zaś wymagają także tego, by rozmawiać z mieszkańcem po partnersku, żeby każdy mieszkaniec czuł się doceniony, zrozumiany, wysłuchany, a nie czuł się traktowany jako zbędny. Miasto jest miastem nas wszystkich krakowian – podkreślił

Andrzej Kulig urodził się w 1963 roku w Krakowie. Pracownik naukowy Katedry Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. prof. UJ. Specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego, autor licznych publikacji naukowych.  Od 2005 do 2014 roku był zatrudniony na stanowisku Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W okresie od lutego do września 2015 roku pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej. Z dniem 5 października 2015 roku powołany na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

To trzeci oficjalny kandydat na prezydenta miasta. Jako pierwszy ogłosił start Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kilka dni później decyzje o starcie ogłosił kandydat Platformy Obywatelskiej, poseł Aleksander Miszalski.  

Jarek Strzeboński

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie