Wcześnie zaczęli… Nastolatkowie uprawiali konopie w lesie

Musisz przeczytać

Likwidacja upraw konopi to standardowe działanie policji. Tak sam jak zatrzymanie tych, którzy uprawiają krzewy. Ale zatrzymanie w takiej sprawie nastolatków to coś wyjątkowego. Wygląda na to, że młodzi ludzie wcześnie zaczęli… Policjanci przyłapali ich na uprawie konopi w lesie.

Jak informuje policja, wieliccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 16-latków oraz 17-latka, którzy uprawiali krzewy konopi indyjskich na terenie kompleksu leśnego w gminie Wieliczka. O losie 16-latków zadecyduje Sąd Rodzinny natomiast 17-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Na początku ubiegłego tygodnia, policjanci służby kryminalnej w Wieliczce prowadzili ustalenia dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich w kompleksie leśnym na terenie gminy Wieliczka. 12 sierpnia 2022 roku, w trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariusze zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy pojawili się w miejscu uprawy.
Było to dwóch 16-latków oraz 17-latek, wszyscy są mieszkańcami gminy Wieliczka. Okazało się, że to oni pilnują leśnych upraw konopi.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli 10 krzaków o wysokości od 50 do 90 cm. W trakcie przeszukania odzieży oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych (16- latków), funkcjonariusze znaleźli susz roślinny o wadze ok. 60 gramów. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.

Fot. Małopolska policja

17-latek usłyszał zarzut uprawy marihuany, natomiast obaj 16-latkowie uprawy i posiadania marihuany. O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, natomiast 17-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca