Wielka awaria na kolei! Duże opóźnienia, zmiany w kursowaniu, pomagają autobusy

Nad ranem pojawiły się problemy i duże opóźnienia oraz zmiany w kursowaniu pociągów. Powód? Usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach. Z tego powodu część pociągów w ogóle nie wyruszy na trasy!

Ok godz. 4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. – Stan  wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut.  Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą – podaje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Spółka PKP PLK przyznaje, że z powodu awarii część pociągów nie wyjedzie dzisiaj na swoje trasy.

W związku z awarią urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie i prowadzenie ruchu kolejowego na sieci PKP PLK, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie wprowadził tymczasowe honorowanie biletów kolei KML w komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej dla następujących linii kolejowych:
Krzeszowice – Kraków Mydlniki – Kraków Główny,
Kraków Balice (lotnisko) – Kraków,
Wieliczka – Kraków Główny,
Skawina – Kraków Główny,
Węgrzce Wielkie – Kraków Główny.
 

– Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji – dodaje rzecznik.

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

Wynajem sprzętu budowlanego i narzędzi, a może ich zakup – co opłaca się bardziej?

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie