Wielka metamorfoza bulwarów wiślanych w Krakowie [wizualizacje]. Ruszają konsultacje społeczne

Musisz przeczytać

Bulwary wiślane czeka wielka metamorfoza. Więcej drzew, oddzielenie ścieżki rowerowej od pieszych, wydzielenie miejsc do odpoczynku – to wstępne założenia nowego oblicza bulwarów. Właśnie ruszają konsultacje społeczne, w trakcie których każdy może wyrazić swoją opinię na temat tego, jak mają wyglądać brzegi Wisły w centrum Krakowa.

Bulwary wiślane to bardzo popularne miejsce wśród krakowian. W najbliższym czasie to miejsce czeka przebudowa. Ale zanim do tego dojdzie, każdy może wziąć udział w konsultacjach na temat przyszłości bulwarów.

Zarząd Zieleni Miejskiej już jesienią 2020 roku przedstawił wstępny projekt zagospodarowania bulwarów wiślanych w centrum Krakowa. I etap inwestycji dotyczy bulwarów po stronie północnej – od ujścia Rudawy do Mostu Kotlarskiego.

Tak się zmienią bulwary wiślane w Krakowie

Tak się zmienią bulwary wiślane w Krakowie

(fot. z prezentacji ZZM)

„Ta rewolucyjna zmiana planowana jest w ramach projektu „Wisła Łączy”, którego celem jest nadanie temu miejscu nie tylko reprezentacyjnego charakteru na jaki od lat zasługuje, ale przede wszystkim uczynienie z niego pięknego, zielonego i bezpiecznego ciągu komunikacyjnego, którym zarówno rowerzyści, jak i biegacze czy spacerowicze będą mogli wędrować, podziwiając najpiękniejsze panoramy Krakowa” – tak swoją wizję reklamował kilka miesięcy temu ZZM.

Teraz każdy może wyrazić swoje zdanie na ten temat. Od 9 lutego do 12 marca prowadzone będą konsultacje społeczne. 9 lutego o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie on-line – trzeba się na nie zarejestrować do 8 lutego do godz. 12 (https://app.evenea.pl/event/bulwarywislane/).

Będzie również możliwość skontaktowania się z ekspertem: 16 lutego, w godz. 12.00–15.00, pod numerem telefonu 12 20 102 74.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca