Wielki pożar w Krakowie! Dym widoczny w promieniu kilku kilometrów! [wideo, aktualizacja]

Płonęło poddasze budynku przy ul. Wadowickiej, na którym składowane były materiały budowlane. Po godz. 10 pożar został ugaszony.

– Przy ul. Wadowickiej pali się poddasze trzypiętrowego budynku. Akcja cały czas trwa – mówią policjanci w rozmowie z KRKnews.

„Płonie styropian i deski na dachu bloku w budowie” – informuje z kolei facebookowy profil miasta Krakowa. 

Interweniowało 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, na szczęście nikt nie ucierpiał. Nie było również konieczności ewakuacji.
 

Pożar budynku w okolicach ul. Wadowickiej. Płoną styropian i deski na dachu bloku w budowie. Na miejscu jest już straż pożarna.

Opublikowany przez Kraków PL Środa, 29 lipca 2020

– O godz. 8.42 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze na budowie. Po przyjeździe okazało się, że na budowanym budynku mieszkalnym pali się styropian, składowany na stropie dachu  na ostatniej kondygnacji. Na miejsce dotarliśmy po 4 minutach, więc bardzo szybko. W akcji uczestniczyło osiem zastępów i 26 strażaków – mówił podczas konferencji st. bryg. mgr inż. Paweł Knapik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. 

Podczas akcji gaśniczej użyto dwóch drabin mechanicznych. Gaszenie pożaru zajęło niecałe 40 minut. W kłębach dymu znajdowała się sadza, więc straż monitorowała stężenie niebezpiecznych substancji w powietrzu. Dzięki korzystnej pogodzie dym uniósł się wysoko do atmosfery, więc szkodliwe substancje nie zagroziły okolicznym mieszkańcom. 

jk

Zobacz także