„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wielki skok zakażeń! Minister zdrowia nie wytrzymał i zapowiada powrót obostrzeń

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

– Przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało. Dokładny wynik to 12 146 nowych zakażeń – ujawnił nad ranem Adam Niedzielskim, minister zdrowia.

– Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało. Dokładny wynik to 12 146 nowych zakażeń. Trzeba to przede wszystkim odnosić do wyniku, który był tydzień temu. Tydzień temu to było 8,7 tysiąca. Mamy bardzo dynamiczny wzrost z dnia na dzień i w porównaniu do poprzedniego tygodnia – mówił mnister zdrowia w Poranku Radia TOK FM.

Niedzielski przyznał też, że dziś wprowadzona zostanie regionalizacja obostrzeń. – Obostrzenia ogłosimy około 11-12, bo dzisiejsze wyniki wymagają jeszcze raz przyjrzenia się, co powinniśmy ostatecznie zadecydować, ale generalnie idziemy w kierunku, który już wcześniej sygnalizowałem, czyli ograniczenia ruchu na południowej granicy Polski ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i Słowacji. Będziemy chcieli dokonać formalnie zmiany związanej z niedopuszczeniem przyłbic i chust jako zamiennika maseczki. Trzecia rzecz dotyczy zregionalizowania obostrzeń – dodał minister.

Stwierdził też, że nowe obostrzenia będą obowiązywać „od soboty, a może nawet wcześniej”.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca