Wielkie smoki przyfrunęły pod Wawel (GALERIA)

Musisz przeczytać

Pofrunęły, potańczyły, poświeciły, rozbawiły i odrobinę postraszyły – ogromne smoki pod Wawelem! Tłumy turystów i krakowian przyszły w sobotę obejrzeć wielkie plenerowe widowisko w zakolu Wisły.

Wielkie smoki pod Wawelem

Wielkie smoki pod Wawelem
fot.KRKnews

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, o godz. 22 w zakolu Wisły pod Wawelem rozpoczęło się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe. Z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej oraz gigantycznych kurtyn wodnych, a także pięknej muzyki. Największą atrakcją były oczywiście ogromne latające smoki, animowane przez aktorów Teatru Groteska na barkach i statkach. Napełniane helem wielkogabarytowe figury smoków miały do 25 metrów długości i kilkanaście metrów wysokości.

Podobnie jak roku temu, tegoroczne widowisko miało proekologiczną formułę. Do pokazu zostanie użyta najnowocześniejsza pirotechnika silence – znacznie cichsza, ale równie atrakcyjna wizualnie, co pirotechnika tradycyjna. Ciche fajerwerki generują niższe natężenie dźwięku w porównaniu z klasycznymi, nie powodują huku, a hałas, który emitują jest nieznaczny. To także pirotechnika w pełni biodegradowalna.

(red)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca