Wisła Kraków będzie grała przy pustych trybunach? Problemy z remontem stadionu

Zła informacja dla wszystkich kibiców i sympatyków Wisły Kraków. W związku z trwającą modernizacją stadionu na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, władze klubu podjęły decyzję o ograniczeniu ilość kibiców w trakcie meczu. Wisła Kraków informuje o „natychmiastowym wstrzymaniu sprzedaży karnetów na rundę wiosenną 2023”.

Biała Gwiazda przekazała w komunikacie, że w najbliższych tygodniach prace prowadzone na stadionie wpłyną na ograniczenie liczby miejsc podczas meczów domowych Białej Gwiazdy. Ze względu na działania, które obejmują większość trybun, organizacja dnia meczowego w dotychczasowej formule jest niemożliwa.

– W związku z zakresem prac prowadzonych na obiekcie występować będą czasowe ograniczenia w dostępie do poszczególnych trybun stadionu podczas meczów domowych Białej Gwiazdy – informuje Wisła Kraków w komunikacie. 

Klub zapewnia,  że prowadzi rozmowy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez masowych (Policja, Straż Pożarna, itp.) w celu udostępnienia kibicom jak największej liczby miejsc.

„Siłą Wisły Kraków są jej kibice, dlatego Klub  dołoży wszelkich starań, by mecze przy Reymonta 22 odbywały się w obecności jak największej liczbie fanów i żywiołowym dopingu, który nie raz niósł drużynę do zwycięstwa. Priorytetem podczas prowadzonych prac musi natomiast być przede wszystkim zdrowie oraz bezpieczeństwo użytkowników obiektu” zapewniają władze Wisły Kraków. 

8 grudnia 2022 roku w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – firmą EIFFAGE POLSKA BUDOWNICTWO S.A. Tego samego dnia przekazano teren budowy, a po niezbędnych pracach przygotowawczych, wraz z nadejściem nowego roku, rozpoczęły się prace remontowe. W związku z zakresem prac prowadzonych na obiekcie występować będą czasowe ograniczenia w dostępie do poszczególnych trybun stadionu podczas meczów domowych Białej Gwiazdy.

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 obejmuje miedzy innymi modernizację fasady i instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem. W ramach prac dotyczących elewacji planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie. Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.

Rusza modernizacja stadionu miejskiego. Gdzie zagra Wisła Kraków?

Władze klubu podkreślają, że trwający remont dostosuje stadion do wymagań XXI wieku. „Dzięki inwestycji wartej niespełna 100 mln zł (dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą prawie 81 mln zł) kolejny sezon ligowy Biała Gwiazda rozpocznie na obiekcie dostosowanym do standardów XXI wieku” przekazał klub. 

 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie