Wisła Kraków zmienia właściciela. Klub mają przejąć Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski mogą wkrótce zostać właścicielami Wisły Kraków. Zmianę właściciela 13-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej ma umożliwić porozumienie dotyczące praw do używania znaków towarowych Wisły Kraków.

O przełomowym porozumieniu poinformował klub. Na stronie internetowej wisla.krakow.pl pojawił się oficjalny komunikat.Oto jego treść.

„31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków SA pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe stowarzyszenia Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Jednocześnie strony podpisały porozumienie regulujące wieloletnią współpracę marketingową obydwu podmiotów składających się na klub Wisła Kraków.

Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906” (historyczny herb klubu). Wszystkie one będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych.

Po podpisaniu dokumentów regulujących prawa do znaków towarowych, na ręce przedstawicieli zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła złożone zostało oświadczenie panów Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego rozpoczynające proces przejęcia przez nich akcji Wisła Kraków SA. Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby do transakcji doszło na przestrzeni tygodnia”.

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski rok temu pożyczyli Wiśle 4,5 mln zł, dzięki którym klub odzyskał licencję na grę w ekstraklasie i mógł nadal prowadzić działalność.

„W Wiślackiej rodzinie doszło do bardzo ważnego wydarzenia! Dzięki porozumieniu z TS Wisła Kraków po 24 latach piłkarska Wisła Kraków SA uzyskała pełne prawa do swojej nazwy i historycznego herbu klubu. Dziękuję wszystkim, którzy to umożliwili! – napisał na Twitterze szef Rady Nadzorczej Wisły SA Tomasz Jażdżyński.

„To przełom dla piłkarskiej „Białej Gwiazdy”. Te negocjacje Jażdżyńskiego, a także Kuby i Dawida Błaszczykowskich i Jarosława Królewskiego, ten jeden podpis Obidzińskiego spowodują podniesienie wartości akcji Wisły SA. Teraz spółka dysponuje prawami do nazwy i herbu, a to kluczowe do budowania zdrowego i silnego biznesu” – komentuje interia.pl, ale zaznacza, że sytuacja TS-u jest nie do pozazdroszczenia, bo wierzyciele czekają w kolejce do spłaty długów, a najpoważniejszy partner Towarzystwa – Platinium również ponosi straty w dobie pandemii koronawirusa,

„Wisła Kraków po 24 latach odzyskała pełne prawo do swojej nazwy i historycznego herbu klubu – informuje Wisła na swojej stronie internetowej, a jej kibice nie mogą w to uwierzyć. W końcu dziś 1 kwietnia” – pisze z kolei Gazeta Wyborcza.

„To są zbyt ważne sprawy by robić sobie z nich żarty. Skończyliśmy wczoraj późno, komunikat ustaliliśmy wspólnie już mocno po północy. Zdecydowaliśmy, że działamy w tym samym czasie i idziemy w jednym kierunku. I wierzę, że będzie tak w kolejnych tygodniach, miesiącach i latach…” – zapewnił na Twitterze prezes TS Wisła Rafał Wisłocki.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie