Wojewoda rozszerza zapoczątkowany przez miasto transport dla medyków

krakow.pl

To miasto Kraków jako pierwsze zaproponowało specjalny transport dla medyków. Kilka tygodni temu uruchomino specjalne linie autobusowe, z których mogą korzystać jedynie pracownicy szpitali. Teraz do tej inicjatywy dołącza wojewoda małopolski.

– Podjąłem decyzję o rozszerzeniu – zapoczątkowanego przez miasto Kraków – projektu dotyczącego specjalnych linii autobusowych dla medyków. Poszerzoną siecią połączeń zostały objęte dalsze regiony. Z autobusów będą mogli korzystać pracownicy szpitali walczących z koronawirusem – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Miasto Kraków już na początku kwietnia uruchomiło specjalne linie autobusowe, które dowożą personel szpitalny oraz pracowników domów pomocy społecznej do najważniejszych ośrodków w Krakowie. Na ten cel przeznaczono 10 autobusów na 8 liniach.

Teraz – jak informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego – skierowana do pracowników szpitali dodatkowa oferta bezpłatnego transportu zbiorowego obejmuje trzy trasy:
1) Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Bochnia,
2) Kraków – Wieliczka – Biskupice – Gdów – Dobczyce,
3) Kraków – Zielonki – Skała – Wolbrom.
 
Połączenia są realizowane przez 7 dni w tygodniu. To dwa kursy dziennie: do i z Krakowa. Dotychczas z poszczególnych połączeń – w zależności od trasy – korzystało od kilku do kilkunastu osób w ramach jednego kursu.
 
– Rozkład jazdy został przekazany krakowskim szpitalom, a środki transportu są odpowiednio oznaczone. Opracowane trasy uzupełniają sieć połączeń, które dotychczas były realizowane przez miasto Kraków – tłumaczą urzędnicy z biura prasowego wojewody małopolskiego.
 
Transport dla medyka w takim kształcie będzie realizowany do 31 maja. Tabor zapewnia miasto Kraków, transport finansowany jest przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

GS

Zobacz także