Wojewoda zachęca studentów do pracy w szpitalach polowych: „Niech to będzie wasza misja”

Fot. malopolska.uw.gov.pl

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita za pośrednictwem rektorów małopolskich uczelni zwrócił się do studentów z apelem o zgłaszanie się do pracy w szpitalach polowych. „Możecie się wykazać. Pokazać siłę młodości. Niech to będzie Wasza misja – tu i teraz. Małopolska Was potrzebuje” – zachęca przedstawiciel rządu w naszym regionie.

„Trwa rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych. Częścią tego zespołu będzie personel medyczny, ale potrzebni są też Wolontariusze. Dlatego wojewoda Łukasz Kmita za pośrednictwem rektorów małopolskich uczelni zwrócił się do studentów, zapraszając ich do współtworzenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia” – informuje Urząd Wojewódzki.

„(…) potrzebujemy także Was – młodych ludzi dobrej woli, Wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w ten wielki wspólny projekt. To będzie okazja, żeby się sprawdzić, ale także zdobyć doświadczenie i poszerzyć swoje kompetencje. Głęboko wierzę, że wśród Studentów kierunków związanych z medycyną, pielęgniarstwem, naukami przyrodniczymi, fizjoterapią itp. będzie sporo osób odważnych, które podejmą się tego wyzwania” – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W liście do studentów wojewoda przywołał słowa Jana Pawła II z pielgrzymki w 1987 roku: „Każdy z was, młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte”. Łukasz Kmita przypomina też postać Helenki Kmieć, młodej misjonarki z Krakowa, która zginęła w Boliwii podczas napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie. „(…) zostawiła po sobie szczególne przesłanie wyrażone w słowach: „żeby być misjonarzem, nie trzeba lecieć na inny kontynent, do ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie, bo miłość można i trzeba nieść wszędzie, tak do Afryki, jak i do sąsiada z ulicy”. Poprzez pracę w szpitalach tymczasowych możecie nieść pomoc „sąsiadom z ulicy”, także swoim rówieśnikom. Możecie się wykazać. Pokazać siłę młodości. Niech to będzie Wasza misja – tu i teraz. Małopolska Was potrzebuje – potrzebujemy młodych, nieustraszonych ludzi wiernych ideałom i gotowych do wielkich czynów” – zaapelował wojewoda Łukasz Kmita.

(red)

Zobacz także