WOŚP w Krakowie. Są pierwsze informacje o zebranej kwocie. Pieniądze są nadal liczone

Nadal trwa liczenie pieniędzy zebranych w niedzielę w Krakowie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z rozliczonych już puszek jest blisko 3 mln złotych, kwota będzie jeszcze większa.

Sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa zebrał od wolontariuszy około 1,1 mln złotych. Łącznie w Krakowie doliczono się około 2,96 mln złotych. – Te wyliczenia w najbliższych dniach będą się jeszcze zmieniać. Co ważne, do tych kwot nie zostały jeszcze efekty licytacji na Allegro! A tam się bardzo dużo dzieje! – zastrzegają przedstawiciele krakowskiego sztabu WOŚP.

Kwota zebrana w całym kraju to już 154,6 mln złotych. I ona będzie jeszcze dużo wyższa po rozliczeniu wszystkich datków i zakończeniu wciąż trwających licytacji. W tym roku pieniądze były zbierane na walkę z sepsą.

WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie

Zdjęcie 1 z 41

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem zbierano pieniądze w ramach 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to pokonanie sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

(GS) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie