Wraca podwyżka opłat za parkowanie i wprowadzenie płatnego postoju w niedziele

Godzina postoju w strefie płatnego parkowania będzie o złotówkę droższa. Do tego parkowanie w strefie ma być płatne również w niedziele. To najważniejsze założenia projektu uchwały, którą jeszcze w tym roku zajmą się krakowscy radni. W lipcu tego roku radni nie chcieli się zgodzić ani na podwyżkę, ani na płatne parkowanie w niedziele, więc prezydent wycofał się z projektu uchwały, który teraz ponownie chce przedstawić Radzie Miasta do akceptacji.

Obecnie za godzinę postoju w podstrefie A trzeba zapłacić 6 złotych. Po podwyżce będzie to 7 złotych. Godzinne parkowanie w podstrefie B zdrożej z 5 na 6 złotych, a w podstrefie C – z 4 do 5 złotych.

Ale podwyżka to nie jedyna zmiana. Wraca pomysł, by parkowanie w strefie płatne było również w niedzielę. Przypomnijmy, że poprzednie podejścia w tej sprawie kończyły się brakiem zgody radnych, projekty wprowadzające płatne parkowanie w centrum Krakowa także w niedzielę lądowały w koszu. Czy tym razem radni zmienią zdanie?

W lipcu tego roku prezydent wycofał projekt uchwały w sprawie podwyżki opłat za parkowanie, poszerzenia strefy płatnego parkowania i wprowadzenie odpłatności za postój w ścisłym centrum miasta także w niedziele. Projekt w tej sprawie wylądował w koszu, bo nie miał większości w Radzie Miasta do jego uchwalenia. Obecnie przedstawiany projekt jest bardzo podobny do tego wyrzuconego kosza kilka miesięcy temu.

(GS)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie