Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Ilu członków ma w Krakowie

Wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego na Rynku Głównym w Krakowie (Fot. Grzegorz Skowron)

W sobotę, 17 października 2020 roku Rafał Trzaskowski zainaugurował działalność ruchu obywatelskiego Wspólna Polska. Wymieniając miejsca, w których ruch ma już swoich zwolenników, na drugim miejscu wymienił Kraków.

– Jest nas już dzisiaj 10 tysięcy – mówił Rafał Trzaskowski. I poinformował, że najwięcej członków ruchu Wspólna Polska jest w Warszawie – 1,5 tys. Na drugim miejscu jest Kraków – z 315 osobami. We Wrocławiu do ruchu dołączyły 223 osoby, w Gdańsku – 222, w Poznaniu – 200, w Szczecie – 170 osób.

Na stronie internetowej nowego ruchu jest informacja (stan na sobotę o północy), że Wspólna Polska ma już blisko 14 tys. członków.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10158372073496091

Stworzenie ruchu obywatelskiego Rafał Trzaskowski zapowiadał tuż po przegranych przez niego wyborach prezydenckich. Wtedy jako jego nazwę wskazywał Nową Solidarność. Ale w sobotę zainaugurował działalność ruch Wspólna Polska. Nazwa Nowa Solidarność nie została jednak wyrzucona do kosza. Tak ma się nazywać nowy związek zawodowy, założony przez zwolenników nowego ruchu.

(GS)

Zobacz także