Wśród zaszczepionych na koronawirusa poza kolejnością jest wicedyrektor Teatru Bagatela w Krakowie

Teatr Bagatela (fot. Jan Lorek) Teatr Bagatela (fot. Jan Lorek)

Coraz większe emocje budzi zaszczepienie na koronawirusa znanych osób poza kolejnością. Najgłośniej było o byłym premierze Leszku Milerze i aktorce Krystynie Jandzie. Ale lista osób zaszczepionych poza kolejką jest coraz dłuższa. Jest na niej wicedyrektor jednego z krakowskich teatrów – to Krzysztof Materna, wicedyrektor ds. artystycznych Teatru Bagatela.

„Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna są także na liście osób zaszczepionych w puli z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli również Andrzej Seweryn i jego córka Maria” – podaje Polsat News. Nazwiska znanych aktorów ujawnił w sobotę reporter Polsat News Mateusz Maranowski. Według niego Krystyna Janda dzwoniła do aktorów seniorów przed świętami z propozycją szczepień w WUM. Mieli być ambasadorami akcji promującej szczepienia.

TVN24 dodał do tej listy jeszcze Magdę Umer i Edwarda Miszczaka.

Krzysztof Materna, jest wicedyrektorem ds. artystycznych Teatru Bagatela w Krakowie. Reżyser, aktor, producent telewizyjny i teatralny oraz satyryk ma 72 lata.

Minister zdrowia Adama Niedzielski zapowiedział kontrolę szczepień poza kolejnością. PiS wyrzuciło ze swoich szeregów starostę opatowskiego, który też zaszczepił się poza kolejnością.

(red)

Zobacz także