Wszystko co warto wiedzieć o kinie samochodowym! Czy warto się wybrać?

Przez wiele lat mogliśmy jedynie pomarzyć o kinach samochodowych, które można zobaczyć w zachodnich filmach. Przez pandemię koronawirusa nie możemy usiąść w kinowym fotelu, więc ziścił się amerykański sen i na seans możemy spędzić we własnym aucie. Przy ul. Rozrywka 1 zostaje otwarte już drugie kino samochodowe w Krakowie. Czy warto wybrać się na seans?

Już o godz. 18.00 rozpocznie się pierwszy seans kina samochodowego, a na ekranie będzie można zobaczyć film „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka. Z kolei o godz. 21.00 odbędzie się pokaz nagrodzonego Oscarami „Parasite”.

W sobotę o godz. 11.30 będzie miał miejsce seans „Śnieżnej paczki”, czyli animacji dla dzieci. Z kolei o godz. 17.00 będzie można obejrzeć muzyczną komedię z Meryl Streep w roli głównej – „Boską Florence”. Dla miłośników kina akcji przygotowano pokaz „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” – start o godz. 21.00. 

W niedzielę pierwszy seans będzie przeznaczony dla najmłodszych, którzy będą mogli obejrzeć „Praziomka”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30. Z kolei o 16.30 rozpocznie się pokaz filmu”(Nie)znajomi”, a o godz. 20.00 będzie można zobaczyć komedię – „Na noże”. 

Kino samochodowe / fot. KRKnews.pl

Czy warto wybrać się na pokaz kina samochodowego?

Kino samochodowe ma wiele plusów. Pierwszym z nich jest komfortowe oglądanie poprzez dowolne ustawienie własnego fotela. Możemy się nawet położyć i nie będziemy nikomu przeszkadzać w oglądaniu filmu. Jeżeli chcesz, żeby było wygodniej to nie krępuj się – weź kocyk i poduszkę. W kinie samochodowym możemy ustawić także taką głośność, jaka nam odpowiada.

Podczas seansu wiele osób lubi pochrupać popcorn. Niektórym to przeszkadza, więc w samochodzie nie będziesz słyszeć mlaszczącego sąsiada w fotelu obok. Z kolei jeśli jesteś wielbicielem słonych przekąsek to będziesz mógł kupić je wcześniej w sklepie. Nie będziesz przepłacać i wybierzesz to, na co masz ochotę.

Kino samochodowe / fot. KRKnews.pl

Kolejnym atutem kina samochodowego jest to, że nikt nie będzie Ci przeszkadzać podczas seansu. Nie będziesz musiał wysłuchiwać szeptów czy rozmów osób za Tobą. Nikt nie będzie też kopał Twojego fotela.

Ponadto kino samochodowe jest niezwykle klimatyczne, a szczególnie wieczorem. To świetny sposób na spędzenie romantycznej randki czy niezapomnianej przygody z dzieciakami. 

Czy są jakieś minusy?

Nic nie jest jednak idealne. Minusem kina samochodowego jest brak możliwości skorzystania z toalety. Jeśli wypijesz za dużo coli, to będziesz musiał czekać na powrót do domu. Kolejną wadą jest brak możliwości zrezygnowania z seansu, jeżeli przed i za twoim samochodem znajdują się inne auta. Wtedy musisz przeczekać do końca projekcji. 

Kino samochodowe / fot. KRKnews.pl

Jak wygląda korzystanie z kina samochodowego?

Z kina samochodowego mogą korzystać posiadacze aut osobowych, z wyłączeniem Vanów. Zabrania się wnoszenia i picia napojów alkoholowych. Na terenie kina nie wolno palić papierosów. W samochodzie mogą znajdować się tylko dwie osoby dorosłe lub rodzice z dziećmi. 

Cena biletu wynosi 45 zł. Wjazdówkę można zakupić na stronie Kina pod Baranami

Kino samochodowe / fot. KRKnews.pl

 

Szukanie sponsora na większy ekran

W czwartek odbył się pierwszy seans w krakowskim kinie samochodowym przy stadionie Wisły. Te projekcie organizuje Krakowskie Biuro Festiwale. Widzowie zobaczyli film ″Sala samobójców. Hejter″.

Bilety na pierwsze seanse rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Kolejne projekcje odbędą się dziś, w sobotę i w niedzielę. Wjazdówki kosztowały 40 zł od samochodu, a w środku mogły znajdować się maksymalnie dwie osoby. Miejsca nie były numerowane. A więc kto pierwszy, ten lepszy i mógł zająć miejsce bliżej ekranu.

Internauci zwracają uwagę na niewielki rozmiar ekranu. Do dyskusji, która rozgorzała pod wpisem Kraków.pl włączyła się Izabela Helbin, przedstawicielka Krakowskiego Biura Festiwalowego, które organizuje imprezę. ″szukamy sponsorów na większy ekran″ – napisała pani Izabela.

 

Kolejne projekcje odbędą się prawdopodobnie na tym samym ekranie, ale być może uda się coś zmienić przed kolejnym cyklem seansów. Te mają się odbyć w najbliższy weekend. Krakowskie Biuro Festiwalowe nie przedstawiło jeszcze dokładnego harmonogramu. Nie wiadomo także, jakie filmy zostaną wyświetlone.

js, ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie