Wybory prezydenckie 2020. Kolejne sondaże niekorzystne dla Andrzeja Dudy

fot. Twitter.com

Gdyby Polacy wybierali najprzystojniejszego prezydenta, zostałby nim Rafał Trzaskowski. Ale to nie ten sondaż powinien zaprzątać głowę obecnemu prezydentowi. W kolejnym badania preferencji wyborczych spada poparcie dla Andrzeja Dudy. A rośnie dla jego największego rywala – Rafała Trzaskowskiego.

Ranking najprzystojniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich opublikował „Super Express”. Aż 52 proc. uważa, że palma pierwszeństwa należy się Rafałowi Trzaskowskiemu. Andrzej Duda jest najprzystojniejszy dla 42 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz jest najprzystojniejszy w oczach 9 proc., tak samo jak Szymon Hołownia.

Ten sondaż można potraktować żartobliwie. Inaczej jest z najnowszym badaniem preferencji wyborczych przeprowadzonym przez PBS, a opublikowanym w „Gazecie Wyborcze”. Z tego sondażu wynika, że Andrzej Duda może liczyć na 35 proc. głosów w wyborach prezydenckich. To najgorszy wynik kandydata PiS i kolejny spadek jego notowań.

Drugi jest Rafał Trzaskowski z 21-proc. poparciem. Ale po piętach depcze mu Szymon Hołownia, którego popiera 19 proc. ankietowanych.

Kolejna niespodzianka to czwarte miejsce Krzysztofa Bosaka. A jeszcze większa – głosowanie na niego deklaruje 13 proc.

Robert Biedroń może liczyć na 8 proc. głosów. Dopiero za kandydatem lewicy uplasował się Władysław Kosiniak Kamysz z 5-proc. poparciem. A jeszcze nie tak dawno to kandydat PSL aspirował do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich i walce o wygraną z Andrzejem Dudą.

GS

Zobacz także