Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z kandydowania

Małgorzata Kidawa – Błońska (fot. Wikipedia)

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z kandydowania na prezydenta. Potwierdziły się nieoficjalne informacje o jej wycofaniu się z wyborów prezydenckich. Jeszcze dziś Koalicja Obywatelska wskaże nowego kandydata na prezydenta RP. Najprawdopodobniej zostanie nim prezydent Warszawy, kiedyś poseł z Krakowa – Rafał Trzaskowski.

O rezygnacji z kandydowania na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała na konferencji prasowej zorganizowanej przed posiedzeniem zarządu Platformy Obywatelskiej. To na nim ma zostać wskazany nowy kandydat na prezydenta największej siły opozycyjnej.

– Za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta, trudna sytuacja w naszym kraju – prawna, konstytucyjna – się skończy. Nie będę brała udziału w tych wyborach – oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jeszcze kilka dni temu wicemarszałek Sejmu przekonywała, że ma wolę walki w wyborach prezydenckich. A przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oficjalnie zapewniali, że Małgorzata Kidawa-Błońska nadaj jest ich kandydatką na prezydenta. Wszystko zmieniło się wczoraj, kiedy pojawiły się informacje, że w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego zastąpi ją Rafał Trzaskowski. On sam jeszcze w środę zapewniał, że nadal będzie prezydentem Warszawy, ale już w czwartek nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie swojej ewentualnej kandydatury na prezydenta Polski.

GS

Zobacz także