Wybory prezydenckie 2020. Szef małopolskiego PiS-u: „Rafał Trzaskowski jest niebezpieczny”

–  Rafał Trzaskowski nie ma poglądów. On ma takie, które w danym momencie doradzają mu doradcy. W tej kampanii wchodzi w buty prezydenta Dudy. On powtarza po prezydencie i równoważy przekaz. To fałszywe i niewiarygodne – mówił w Radiu Kraków Marek Pęk, szef małopolskich struktur PiS.

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich, w której obecny prezydent Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy.

– Mam przekonanie, że Rafał Trzaskowski nie jest w stanie zarządzać stolicą. Jak to mu się nie udaje, co pokazała awaria w Czajce, ogromne problemy z opadami deszczu w Warszawie… Mamy XXI wiek. Jest pytanie proste przed II turą. Czy Rafał Trzaskowski, który nie umie zarządzać stolicą, jest odpowiednią osobą, żeby być głową państwa, które zmaga się z dużo bardziej skomplikowanymi problemami niż ścieki i opady? Dla nas wyzwaniem jest walka z kryzysem po pandemii – mówi Pęk w Radiu Kraków

Według wicemarszałka Senatu Trzaskowski reprezentuje mocno lewicowe skrzydło Platformy Obywatelskiej. 

– Mówił, że jest znacznie bardziej liberalny od standardowego polityka PO. Jego agendę w Warszawie realizuje wiceprezydent Rabiej. Znamy jego plan oswajania Polaków z wynalazkami mniejszości seksualnych. To wszystko Polacy powinni pamiętać. Nie może być tak, że kampania wyborcza jest grą pozorów i cynicznym PR. Rafał Trzaskowski jest niebezpieczny. To osoba niewiarygodna – podkreśla Pęk.

Więcej w Radiu Kraków.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie