Wybory prezydenckie 2020. Takiego sondażu jeszcze nie było. Duda przegrywa w drugiej turze!

pl.m.wikipedia.org

Obecny prezydent Andrzej Duda przegrywa w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim. Przegrywa także z Szymonem Hołownią. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar. To pierwszy sondaż, w którym obecny prezydent przegrywa wybory. Wszystkie dotychczasowe badania dawały mu wygraną, choć w ostatnich malała różnica między prezydentem a jego rywalami.

Na 10 dni przed wyborami pojawia się sondaż, jakiego jeszcze nie było. Pokazuje on bowiem, że w drugiej turze Andrzej Duda może przegrać. I zarówno z Rafałem Trzaskowskim, jak i z Szymonem Hołownią.

Sondaż Kantar pokazuje, że już w pierwszej turze słabnie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Wprawdzie nadal ma najwięcej zwolenników, bo 38 proc. osób deklaruje głosowanie na niego. Ale to oznacza spadek poniżej 40 proc. – granicy, ponad którą do tej pory utrzymywało się poparcie dla kandydata PiS.

Zdecydowanym faworytem do ostatecznego starcia z prezydentem w drugiej turze jest Rafał Trzaskowski Kandydat Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 27 proc. głosów.,

Daleko za nim jest Szymon Hołownia z 8-proc. poparciem. Według sondażu Kantar Krzysztof Bosak może liczyć na 6 proc. głosów, tak samo jak Władysław Kosiniak-Kamysz, a Robert Biedroń – na 4 proc.

Ale prawdziwą sensację wieszczy sondaż Kantar w drugiej turze. Według tego badania Andrzej Duda otrzymałby 41 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 43 proc. Takim samym wynikiem skończyłoby się stracie prezydenta z Szymonem Hołownią.

GS

Zobacz także