Wybrana praca tylko dla zaszczepionych? Politycy już nad tym pracują

„Już w sierpniu w Sejmie ma pojawić się poselski projekt ustawy, który umożliwi weryfikację statusu zaszczepienia pracownika” – informuje ”Wprost”.

Takiego przepisu domaga się część pracodawców. Argumentują, że dzięki niemu mogliby np. przesunąć pracownika na inne stanowisko. Pomysł na takie regulacje miał się pojawić w trakcie spotkania przedsiębiorców z wicepremierem Jarosławem Gowinem. „Wprost” cytuje informatora, według którego „podczas konsultacji wicepremiera z pracodawcami wypracowano stanowisko, zgodnie z którym osoby zatrudniające będą mogły zweryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony”. 

„Pracodawcy zwracają uwagę na fakt, że nawet bez regulacji prawnych, chcieliby istotnych obostrzeń dla niezaszczepionych pracowników” – pisze z kolei ”Dziennika Gazeta Prawna”.

Poselski projekt w Sejmie ma się pojawić w sierpniu.

Od kilku tygodni trwa dyskusja o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień na koronawirusa w Polsce. Np. Rada Miasta Krakowa przyjęła rezolucję, w które opowiedziała się za obowiązkowymi szczepieniami na covid. Rząd raczej nie podejmie takiej radykalnej decyzji, ale z jego strony płyną sygnały, że zaszczepieni mogą mieć dodatkowe przywileje, np. w dostępie do niektórych miejsc czy usług.

jk 

 

Najnowsze

Co w Krakowie