Wyniki z 99,97 proc. komisji. Andrzej Duda prezydentem! Dostał ponad 10 milionów głosów

Musisz przeczytać

Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe (z 99,97 proc. obwodowych komisji) nieoficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda może być już pewny, że zostanie prezydentem na drugą kadencję.

Z danych z 99,97 proc. obwodowych komisji wyborczych wynika, że Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 proc. wyborców.

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 10 413 094 wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego – 9 921 219.

PKW ciągle nie dysponuje protokołami 9 protokołami z obwodowych komisji. W systemie informatycznym PKW nie ma tylko protokołów z zagranicy. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak zaznaczył, że nieoficjalne wyniki niewiele będą różniły się od tych ostatecznych. Różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim jest zbyt duża, by brakujące wyniki przewróciły nieoficjalne wyniki i zwycięzcą okazał się ktoś inny.

Powtórzył się scenariusz z podawaniem wyników głosowania w pierwszej turze. I teraz, i wtedy z każdą kolejną godziną po zamknięciu głosowania rosła różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Ostatecznie dzieli ich ok. pół miliona głosów.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca