Tragiczny weekend na małopolskich drogach. Nie żyje dwóch motocyklistów

Nie pomogły apele policji o ostrożną jazdę i rozwagę na drogach. Majowy weekend przyniósł tragedie na małopolskich drogach. W wypadkach zginęło dwóch motocyklistów.

We wtorek, 3 maja 2022 roku, późnym wieczorem do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty doszło na ulicy Biskupskiej w Radłowie. Jak wstępnie ustaliła policja, droga wojewódzka jechało dwóch motocyklistów. Nagle jeden z nich stracił panowanie na jednośladem i wpadł do przydrożnego rowu. Mimo szybkiego pojawienia się służb ratowniczych i prawie godzinnej akcji reanimacyjnej, 32-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Fot. Tarnów 112

W poniedziałek, 2 maja 2022 roku, około godziny 1:00 w miejscowości Frycowa na drodze gminnej zginął 18-letni motocyklista. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem crossowym marki Husqvarna, zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w skarpę. Po uderzeniu kierujący oraz motocykl upadli na jezdnię. Następnie najprawdopodobniej kierujący bmw, 22-letni mieszkaniec gminy Nawojowa, który jechał za motocyklem, najechał na leżącego na drodze motocyklistę. Kierujący bmw był nietrzeźwy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie