Wyrzucił śmieci z samochodu [video]. Miał pecha. Fotopułapka zadziałała

Fot. Facebook Straż Miejska w Krakowie

Ulica Bulwarowa – to tam kierowca samochodu wyrzucił worki ze śmieciami na stertę innych odpadów. Wielu podobnych do niego bezkarnie pozbywa się śmieci po lasach i rowach. Ten został złapany na fotopułapkę Straży Miejskiej w Krakowie.

– Bulwarowa, to niestety jedno z tych miejsc ma mapie Krakowa, gdzie dochodzi do nielegalnych zrzutów odpadów. Dlatego właśnie tutaj ulokowaliśmy kilka z naszych fotopułapek, których zadaniem jest stała obserwacja rejonu – relacjonują miejscy strażnicy.

W ostatnim czasie został zarejestrowany film, na którym widać, jak kierowca podjeżdża, wysiada z auta, wyciąga z bagażnika worki ze śmieciami, a następnie wyrzuca je na stertę innych odpadów i odjeżdża.

– Wykorzystując nagranie ustaliliśmy właściciela pojazdu, a kilka dni temu dotarliśmy do sprawcy. Temat zamknęliśmy nałożeniem mandatu karnego – podsumowują funkcjonariusze Straży Miejskiej w Krakowie.

Fotopułapka w akcji

Fotopułapka w akcjiZasadę działania fotopułapki najlepiej zilustruje poniższy filmik, ale w kilku strażniczych zdaniach opiszemy, jak wyglądało całe zdarzenie. Bulwarowa, to niestety jedno z tych miejsc ma mapie Krakowa, gdzie dochodzi do nielegalnych zrzutów odpadów. Dlatego właśnie tutaj ulokowaliśmy kilka z naszych fotopułapek, których zadaniem jest stała obserwacja rejonu. W ostatnim czasie zarejestrowaliśmy film, na którym widać, jak kierowca podjeżdża, wysiada z auta, wyciąga z bagażnika worki ze śmieciami, a następnie wyrzuca je na stertę innych odpadów i odjeżdża. Wykorzystując nagranie ustaliliśmy właściciela pojazdu, a kilka dni temu dotarliśmy do sprawcy. Temat zamknęliśmy nałożeniem mandatu karnego.

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Czwartek, 1 października 2020

(red)

Zobacz także