Wysoki mandat, masa punktów karnych, utrata prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego

Tego dnia 41-letni kierowca długo nie zapomni. Ale sam sobie jest winny. Wyprzedzał bowiem inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Równocześnie przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego. Efekt – mandat w wysokości 3 tys. złotych, 28 punktów karnych, utrata prawa jazdy oraz zatrzymany dowód rejestracyjny.

W poniedziałek, 21 listopada 2022 roku, policjanci z grupy  SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pełniąc służbę w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej nr 7, około godziny 9.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. 44 – letni kierujący wyprzedzał bowiem inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, równocześnie przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h, tj. jechał 101 km/h. Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego, za co został mu zatrzymany dowód rejestracyjny. W związku z popełnionymi wykroczeniami, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktami karnymi. Za przekroczony limit 24 punktów karnych zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

– Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego – apelują policjanci. I przypominają, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz wykroczenia w rejonach przejść dla pieszych są rażącymi naruszeniami prawa, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. – Dodatkowo okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach należy szczególnie uważać, korzystając z dróg – proszą przedstawiciele policyjnej drogówki.

(red) 

Najnowsze

Co w Krakowie