Wystartowali! Od dziś na parkingach P+R można wypożyczać rowery elektryczne

Musisz przeczytać

Odkurzone, przygotowane i wystawione do użytku. Od dziś na parkingach P+R znów można pożyczać rowery elektryczne.

Niebieskie oraz zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne na parkingach P+R: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów.

„Charakterystyczne niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne – tak jak ostatnio jesienią – na parkingach P+R: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów” – zachwala Zarząd Transportu Publicznego.

Rower Park-e-Bike wypożycza się bez żadnych opłat na cały dzień. Jak można z nich skorzystać?

  • Wypożyczenie i zwrot roweru będzie możliwy jedynie na terenie Stacji na parkingu P+R. Punkty będą czynne od godziny 6.00 rano do 21.00, przy czym ostatnie wypożyczenie może nastąpić o 20.00.
  • Z roweru Park-e-Bike będzie można korzystać bez ograniczeń na terenie: od Węgrzynowic i Kościelnik w krakowskiej Nowej Hucie aż po Skawinę i dalej – Wolę Radziszowską, Grabie, Wielkie Drogi i Jaśkowice za Facimiechem. W przypadku dojazdu do pracy, na uczelnię lub na zakupy do marketu rower zostawia się w trybie postoju w dowolnym publicznym ogólnodostępnym punkcie (nie wolno zostawiać go na terenach zamkniętych).
  • Obszar działania Systemu został przedstawiony na mapie dostępnej na stronie internetowej Park-e-Bike. Wyjazd poza wyznaczony teren będzie skutkować zablokowaniem roweru. Podobnie jak brak jego zwrotu do godziny 21.00 każdego dnia.

Dokładna instrukcja wypożyczenia roweru dostępna jest na stronie park-e-bike.ztp.krakow.pl.

Kraków ma 580 miejskich rowerów. Warszawa – 3000

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca