Z Krakowa wychodzi apel o obowiązkowe szczepienia na koronawirusa

Rada Miasta Krakowa chce obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Krakowscy radni przyjęli rezolucję, w której apelują do prezydenta RP, premiera i parlamentu o wprowadzenie w całym kraju systemu obowiązkowych szczepień na covid.

„W najbliższym czasie zgodnie z opiniami ekspertów może czekać nasz kraj kolejne dramatyczne narastanie ilości zachorowań na koronawirusa SARS-COV-2 w związku z jego mutacjami i brakiem wyszczepienia populacji. Zagraża to zwiększeniem ilości hospitalizacji zakończonych zgonem i po raz kolejny pogorszy warunki gospodarcze. Apelujemy o wprowadzenie systemu obowiązkowych szczepień przeciw wirusowi Sars Cov 2 dla wszystkich mieszkańców Polski zgodnie z zaleceniami medycznymi” – to pełna treść rezolucji, za którą głosowało 22 radnych. Przeciw było 2, od głosu wstrzymało się 2, jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu.

W trakcie dyskusji nie było głosów krytycznych wobec pomysłu obowiązkowych szczepień. Wątpliwości wyrażał jedynie Adama Kalita (zapowiadając, że jest za rezolucją), a dotyczyły one tego, jak ten obowiązek będzie egzekwowany. Radny Lech Kucharski, który w imieniu inicjatorów przedstawiał projekt rezolucji, podkreślał, że samo wprowadzenie obowiązkowych szczepień na koronawirusa spowoduje wśród wielu osób psychologiczną reakcję skutkującą przyjęciem szczepionki. Przypominał też, że w Polsce są obowiązkowe szczepienia dzieci i za niedopełnienie tego obowiązku są kary administracyjne, a w skrajnym przypadku można nawet odebrać komuś prawa rodzicielskie.

Jak głosowali radni:

Jacek Bednarz………………………Za
Artur Buszek……………………….Za
Iwona Chamielec…………………….Za
Tomasz Daros……………………….Za
Bogumiła Drabik……………………Za
Grażyna Fijałkowska……………….Za
Łukasz Gibała…………………….Wstrzymuje się
Andrzej Hawranek……………………Za
Dominik Homa……………………….Za
Małgorzata Jantos………………….Obecny
Dominik Jaśkowiec………………….Za
Mariusz Kękuś…………………….Za
Rafał Komarewicz…………………..Wstrzymuje się
Jakub Kosek………………………..Za
Małgorzata Kot…………………….Przeciw
Renata Kucharska……………………Za
Lech Kucharski……………………..Za
Teodozja Maliszewska………………..Za
Adam Migdał……………………….Za
Stanisław Moryc……………………Za
Sławomir Pietrzyk………………….Za
Anna Prokop-Staszecka……………….Za
Michał Starobrat…………………..Za
Grzegorz Stawowy…………………..Za
Alicja Szczepańska…………………Za
Łukasz Wantuch…………………….Za
Jerzy Zięty……………………….Przeciw

(GS)

26 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie