Zaczęło się końcowe odliczanie! Ostatnia chwila na zdobycie pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego

materiały prasowe

Myślisz o nowym parku, rewitalizacji skweru, naprawie chodnika, czy zajęciach dla dzieci lub seniorów? Pomysł to już połowa sukcesu, dalsza część to znalezienie finansowania. A to można otrzymać z Budżetu Obywatelskiego, do którego projekt można złożyć jeszcze dziś!

Budżet Obywatelski przypomina czarodziejską różdżkę, dzięki której rzeczy przez lata spisywane na straty, nagle otrzymują drugie życie. Tak było z zarośniętym terenem na Prądniku Białym, z którym krakowianie mieli tylko utrapienie, ponieważ regularnie odbywały się tam libacje.

W końcu mieszkańcy powiedzieli: „dość!” i zgłosili projekt rewitalizacji tego terenu. Efekt? Dziś znajduje się tam ogród osiedlowy, gdzie odetchnąć mogą seniorzy, a także bawią się dzieci. Odbywają się tam również koncerty oraz zabawy animacyjne. Słowem – miejsce, które latami odstraszało, dziś przyciąga setki ludzi.

Chodniki, joga, samoobrona

Mieszkańcy Bronowic długo skarżyli się na nawierzchnię chodnika. Chodziło o bardzo ważny fragment, bo prowadził on do cmentarza przy ul. Balickiej. Okazało się, że stan tamtejszego chodnika przeszkadza tak wielu ludziom, że projekt remontu otrzymał duże poparcie w głosowaniu i został zrealizowany z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego.

Podobnie problem rozwiązano z brakiem 50 metrów chodnika w okolicach Zakrzówka, a na Grzegórzkach dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego w końcu uporządkowano chaos, który wcześniej panował w związku z nieoznaczonymi miejscami do parkowania.

Z kolei mieszkańcom okolic Ronda Mogilskiego brakowało czegoś, co zamieniłoby wielki miejski węzeł przesiadkowy w okolice bardziej przyjazną mieszkańcom. Wpadli więc na pomysł, by co sobotę prowadzić tam zajęcia z jogi. Potrzebny był jednak instruktor i trochę sprzętu, a to wszystko udało załatwić się właśnie dzięki zgłoszeniu projektu w Budżecie Obywatelskim.

W taki sam sposób seniorzy z Nowej Huty pozyskali środki na ćwiczenia, które pomogły im wzmocnić kręgosłup, a także na treningi samoobrony.

Rekordowe wsparcie

Takich projektów, finansowanych z Budżetu Obywatelskiego, w całym Krakowie powstały już setki, ale to nie koniec! Tegoroczna edycja zapowiada się na rekordową, bo rekordowe są też pieniądze przeznaczone na ten cel.

Na realizację zadań Kraków przeznaczy aż 30 mln złotych, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznej edycji (20 mln zł na zadania dzielnicowe i 10 mln zł na zadania ogólnomiejskie).

A taki projekt może złożyć każdy mieszkaniec Krakowa, ale już tylko dziś! Można to zrobić w prosty sposób, za pośrednictwem interentu (jak to zrobić piszemy TUTAJ )! W razie jakichkolwiek pytań można szukać porady na specjalnej infolinii (tel. 12 616 11 11), która dziś jest czynna do godz. 18.

Warto się zmobilizować i jeszcze dziś złożyć projekt, ponieważ kolejna okazja na zmienienie miasta, osiedla, czy dzielnicy może trafić się dopiero za rok!

Kraków ma wielkie pieniądze na zmiany! Jak z nich skorzystać? Rozwiewamy wątpliwości

Zobacz także