Zakaz wstępu dla niezaszczepionych. Polacy przemówili

Musisz przeczytać

53,7 proc. popiera co do zasady ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw Covid-19 – wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. W sprawie konkretnych ograniczeń Polacy są jednak mocno podzieleni.

Gdy zapytano respondentów, czy „w Polsce osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 powinny mieć zakaz wstępu do restauracji i kawiarni”, to „tak” odpowiedziało 40,1 proc. badanych, a przeciwnego zdania było 54,6 proc.

„United Surveys spytał też, czy ci, którzy nie przyjęli preparatu przeciw COVID-19, powinni mieć zakaz wstępu do centrów handlowych. I w tym przypadku przewagę mają przeciwnicy wprowadzana ograniczeń. „Nie” odpowiedziało 58,6 proc. respondentów. „Tak” 34,1 proc.” – podaje Wirtualna Polska.

Przypomnijmy, że wczoraj słowacki rząd zagłosował za ustawą, która upoważnia regionalne instytucje higieniczne do czasowego wykluczenia osób niezaszczepionych z pełnej możliwości korzystania z usług, tj. kawiarni, salonów fryzjerskich, klubów fitness, ale i imprez masowych.

jk

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca