„Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postepowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Tadeusza Rakoczego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich” – podaje Archidiecezja Krakowska i informuje o konsekwencjach.

W wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do bp. Tadeusza Rakoczego następujące decyzje:
- zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych;
- nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy;
- zakaz uczestniczenia w zebraniach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski;
- wpłacenie z prywatnych środków odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa powołanej przez Konferencje Episkopatu Polski, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.
jk



