Zamykają drogę objazdową bo „zwiększył się na niej ruch i trzeba ją wyremontować”

Ciężki poniedziałek przed kierowcami w zachodniej części Krakowa. Po całkowitym wyłączeniu z ruchu na pół roku fragmentu ulicy Królowej Jadwigii, teraz drogowcy zamykają ulicę stanowiącą jej objazd. Jak tłumaczą, remont jest konieczny bo zwiększył się na ulicy ruch od momentu kiedy jest ona objazdem.

Wydawało się, że nic gorszego nie spotka mieszkańców Woli Justowskiej i Bronowic niż wyłączanie na pół roku ważnej drogi prowadzącej do centrum Krakowa. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, zamkniecie ulicy Królowej Jadwigii związane jest z jej  gruntowna remontem (  Zamknięta ważna ulica. Jej przebudowa potrwa do maja przyszłego roku – KRKnews) Ten trwający 18 rok remont ma zakończyć się w  przyszłym roku, ale do tego czasu kierowcy i mieszkańcy skazani są na objazdy. 

Niestety, drogi objazdowe to głownie małe, wąskie i lokalne ulice, nie przystosowane do zwiększonego ruchu. Cześć z nich jest w taki złym stanie, ze kompletnie nie nadają się na przyjęcie dodatkowego potoku aut.

Kierowcy szukają objazdów przez zamknięcie drogi. I trafiają na ulicę kuriozum

To niestety nie koniec złych informacji. Drogowcy postanowili bowiem, że od dzisiaj ( 7 listopada) zamkną jedną z dróg objazdowych. Jak tłumaczą, skoro zwiększył się na niech ruch to trzeba ja wyremontować. Chodzi o ulice Odlewniczą, która przyjęła na siebie duża część aut z zamkniętej ulicy Królowej Jadwigii. 

Remont ulicy Odlewniczej, jak deklarują drogowcy potrwa  dwa tygodnie. W tym czasie ulica zostanie zamknięta od ul. Konwisarzy do ul. Hamernia. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miasta Krakowa, czy remontowanie drogi, która ma stanowić objazd do innego remontu było wcześniej zaplanowane i przemyślane?

Jak informuje KRKnews rzecznik prasowy ZDMK Jacek Bartlewicz  ulica Odlewnicza od dawno była w złym stanie i konieczne stało się jej wyremontowanie. 

 – Remont tej ulicy z uwagi na jej fatalny stan w kontekście objazdu Królowej Jadwigi i zwiększonego natężenia ruchu był konieczny. Wzmocnione będą pobocza tej ulicy i podbudowa. Położona będzie nakładka asfaltowa – mówi Jacek Bartlewicz i dodaje, że remont potrwa niespełna dwa tygodnie. 

Czy w takim razie nie można było zaplanować remontu ulicy wcześniej, przed zamknięciem ulicy Królowej Jadwigii? 

 – Z przyczyn proceduralnych, niestety, nie można było tego remontu przeprowadzić wcześniej – odpowiada rzecznik ZDMK. Jak dodaje, po wyremontowaniu ulicy kierowcom łatwiej będzie jeździć w tym rejonie Krakowa. Do tego czasu jako alternatywę  na zamkniętej ulicy Królowej Jadwigi i zamykanej Odlewniczej ZDMK sugeruje „ulice objazdowe – m.in. Armii Krajowej, Mydlnicka, Na Błonie.
Pozdrawiam”

Mieszkańcy alarmują: ta droga jest za wąska na autobus!

(JS)

 

 

 

 

 

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie