Zapomnieli o zaostrzeniu kar? Sypią się wyższe mandaty i punkty karne

Musisz przeczytać

Większość kierowców wie, że od 17 września 2022 roku zmienił się taryfikator punktów karnych i mandatów. Ale wygląda na to, że nie wszyscy. Już pierwszego dnia nowych, ostrzejszych przepisów policjanci z grupy SPEED nakładali wysokie mandaty i doliczali punkty karne kierowcom łamiącym przepisy.

17 września br., a więc w dniu, w którym zaczęły obowiązywać zaostrzone kary za wykroczenia w ruchu drogowym policjanci z grupy SPEED – Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie ujawnili rażące naruszenia przepisów i zastosowali nowe, wyższe stawki punków karnych – informuje małopolska policja. Pełniąc służbę w miejscowości Niegowić, w powiecie wielickim, około godziny 10.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat, który na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h, tj. o 59 km/h ponad dozwolony limit. Za to otrzyma 13 punktów (do 16 września było to 10 punktów) Jak się okazało, 28–letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnego badania technicznego. Ponadto, badanie trzeźwości wykazało u niego 1 promil alkoholu w organizmie, co stanowi przestępstwo – za to otrzyma 15 punktów (do tej pory 10). – Kierujący w związku z popełnionymi naruszeniami prawa będzie odpowiadał przed sądem i niezależnie od tego, że przekroczył limit punktowy straci prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości – podsumowują tą interwencję mundurowi.

Kolejnej kontroli drogowej policjanci dokonali w miejscowości Dojazdów na drodze wojewódzkiej nr 776, gdzie zatrzymali kierującą pojazdem marki Audi. Kobieta na obszarze zabudowanym jechała z prędkością 83 km/h, tj. o 33 km/h więcej niż nakazują przepisy. Wyprzedzała też inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za popełnione wykroczenia otrzymała 24 punkty karne i mandat karny w wysokości 2300 zł.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że od 17 września br. obowiązują nowe zaostrzone kary za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym – ostrzegają policjanci.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca