Zarząd Zieleni Miejskiej pomoże osobom prywatnym poszkodowanym przez burze

Już nie tylko spółdzielnie mieszkaniowe z terenów poszkodowanych przez burze, ale też osoby prywatne mogą liczyć na pomoc przy odbudowie drzewostanu. 

O pomocy tylko i wyłączenie dla spółdzielni mieszkaniowych pisaliśmy w zeszłym tygodniu.  Pomoc w postaci nowych sadzonek drzew, miała być skierowany tylko  do spółdzielni mieszkaniowych z terenów dotkniętych skutkami burzy.

Miasto pomoże posadzić nowe drzewa w miejsce zniszczonych przez burze

O takie pomocy informował również na swoim koncie Fb wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig  – Szanowni Państwo, na adres mailowy sekretariat@zzm.krakow.pl, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, mogą już zgłaszać zapotrzebowanie na nowe drzewa, które zastąpią te powalone w czasie ostatniej nawałnicy. Miasto @krakow_pl jesienią i na wiosnę pomoże posadzić drzewa – napisał w ubiegłym tygodniu Andrzej Kulig.

Wysłaliśmy zapytanie do Zarządu Zieleni Miejskiej czy planuje rozszerzenie pomocy o osoby prywatne, które podobnie jak spółdzielnie mieszkaniowe, również zostały poszkodowane. Jak informuje ZZM, oferta pomocowa zostanie rozszerzona o osoby prywatne. 

 – Podjęliśmy decyzję o pomocy osobom prywatnym. Podczas jesiennego sadzenia lasów uruchomimy program, w ramach którego prywatni właściciele będą mogli do nas zgłaszać zapotrzebowanie na sadzonki drzew w zamian za drzewa, które uległy zniszczeniu. Szczegóły dotyczące zapisów i tego w jakiej formie będą one przyjmowane pojawią się we wrześniu – informuje Aleksandra Mikolaszek z  ZZM.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie