Zbadają skalę przemocy wobec krakowianek pracujących m.in. w urzędach

To pierwsza tego typu kampania w naszym mieście. Dla mieszkanek Krakowa  które w ciągu ostatnich 10 lat pracowały m.in. w sektorze publicznym, urzędach i uczelniach, przygotowano anonimowe ankiety. Do współpracy zaproszono  krakowskie teatry oraz uczelnie.

Badania są częścią długofalowych działań, w ramach których każda kobieta doświadczająca jakiejkolwiek formy nacisku czy presji, dostanie gotowe narzędzia, które pozwolą jej w odpowiedni i bezpieczny dla siebie sposób reagować i szukać pomocy.
Ankiety z założenia będą miały charakter edukacyjny. Dzięki nim kobiety poznają definicję przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Anonimowe ankiety będą przeznaczone dla trzech grup mieszkanek Krakowa, które w ciągu ostatnich 10 lat pracowały, bez względu na formę zatrudnienia, w środowisku biznesowym, sektorze kultury i sztuki oraz sektorze publicznym – w urzędach i na uczelniach.

Organizatorem badan jest Fundacja Start Tango. Jej celem jest działanie na rzecz kobiet, zwłaszcza w środowiskach artystycznych. 

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie