Zgłosiły się dwie osoby, które znalazły rozsypane pieniądze na Ruczaju

Musisz przeczytać

Co za uczciwość. Jak udało się nam ustalić, na policję zgłosiły się dwie osoby, które w ubiegły piątek zebrały rozsypane banknoty z ulicy na Ruczaju. Dzięki temu cześć pieniędzy (6000 zł) udało się odzyskać. 

O tej sprawie pisaliśmy w ubiegły piątek. Media nazwały ja nawet „deszczem pieniędzy” na Ruczaju. Zaczęło się od krakowskich policjantów, którzy zaapelowali o zwrot pieniędzy do osób, które w piątek rano zbierały rozsypane banknoty z ulic na Ruczaju. Według informacji przekazanych przez policję, należały one do mężczyzny, który jechał przez miasto z saszetką pieniędzy pozostawioną na dachu samochodu. Pokrzywdzony pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu auta, po czym ruszył samochodem, jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego.

Chwilę po tym, jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się, że zgubił pieniądze i wezwał policję. Funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy.

Teraz jak udało się nam ustalić, na policje zgłosiły się dwie osoby, które zwróciły 6 tys. złotych – Do Komisariatu Policji V w Krakowie zgłosiły się do tej pory 2 osoby, które przyniosły zebraną 5 maja z ulicy Grota Roweckiego gotówkę. Dzięki temu cześć pieniędzy (6000 zł) udało się odzyskać – informuje KRKnews mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji

Policja dziękuje dwóm znalazcom i jednocześnie apeluje o zwrot pozostaje gotówki  – Dziękujemy dwóm znalazcom ale wciąż czekamy na zwrot pozostałej gotówki zebranej przez inne osoby – informuje Sebastian Gleń. 

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę, grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub art. 119 kodeksu wykroczeń)” – apelują policjanci.

Policja apeluje do świadków którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca