ZIKiT robi sobie jaja z krakowian. Traktują nas jak półgłówków!

fot. ZIKIT

Kojarzycie dowcipy o głupim Jasiu? Właśnie coś podobnego zaserwowała wszystkim krakowianom dyrekcja ZIKiT-u. Szkopuł w tym, że ani ten dowcip smaczny, ani zabawny.

ZIKiT zatruwa życie wszystkim mieszkańcom Krakowa. Jeśli nie stoisz w korku samochodem, to wolniej przemieszczasz się autobusem. A jak nawet nie wychodzisz z domu, to pewnie i tak czekasz na kogoś, kto jest skazany na krakowskie korki zafundowane przez ZIKiT.

Na ostatniej radzie miasta dyrekcję próbował bronić prezydent Jacek Majchrowski.

„Chciałem przeprosić za te wszystkie utrudnienia. Trzeba pogodzić wszystkich: pieszych, kierowców, rowerzystów, pasażerów komunikacji miejskiej – nie da tego wypośrodkować, trzeba wypracować kompromis między tymi grupami. Jeżeli chcemy mieć ładne mieszkanie, to na czas malowania mamy bałagan. Po malowaniu jesteśmy zadowoleni” – tłumaczył prezydent.

A na koniec dodał: „Mam cały zestaw pism od całej dyrekcji ZIKiT-u oddających się do dyspozycji”.

Rozumiecie? ZIKiT zrozumiał swój błąd, bije się w piersi i… „oddaje się do dyspozycji”. A co by było, gdyby się nie oddał. Ano mogłoby być np. tak”

Szkoła.

Nauczycielka: – Kowalski do odpowiedzi!

Jasiu: Nigdzie nie idę, nie oddałem się do Pani dyspozycji.

Duża korporacja.

General Project Menager: Zwalniam Cię!

Pracownik: Cmoknij się! Pogadamy, jak oddam się do dyspozycji!

Rząd.

Premier: Dymisjonuję pana.

Minister: Ty to se możesz. A gdzie masz moje oddanie się do dyspozycji?

Absurdalne, prawda? A właśnie w taki sposób ZIKiT robi nam wodę z mózgu. Ich PR-owe sztuczki są tak samo nieudolne jak polityka prowadzenia remontów. Próbują ugłaskać nas hasłem „oddajemy się do dyspozycji” i chcą, żebyśmy uważali ich za ludzi honoru.

Panowie z ZIKiT-u! Do dyspozycji prezydenta, to Wy jesteście cały czas. Chodzi właśnie o to, żebyście byli do dyspozycji mieszkańców, a to przychodzi Wam z dużym trudem.

Paweł Zalewski

Zdjęcie tytułowe / fot. ZIKIT

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla Małopolski. Lepiej nie wychodzić z domu

Zobacz także