Zmarł pomysłodawca i producent krakowskich rewii Drag Queen

Rewia Drag Queen / fot. Paula Cieśla

Pomysłodawca rewii Drag Queen, producent teatralny i działacz kultury. Zmarł Henryk Pasiut, który od 2017 r. w Teatrze Barakah tworzył liczne widowiska jak m.in. „Life & Diamonds”, „Królowe Dancingu” czy „Diamonds of the Night”. To właśnie on przyczynił się do rozwoju rewii Drag Queen w Krakowie, ale także w Polsce. 

Pasiut rozpoczął przygodę z produkcją teatralną razem z Aldoną Jankowską, znaną z programu „Szymon Majewski Show”, gdzie wcielała się w m.in. Zytę Gilowską czy posłankę Hojarską. Razem stworzyli pierwszy stand-up, a później rewię z Teatrem Groteska „Różowe konie”. 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci producenta Jedynej Rewii Drag Queen w Polsce – Henryka Pasiuta. Jako jedyny…

Opublikowany przez Rewie Drag Queen Środa, 6 maja 2020

Henry Pasiut zainteresował się rewią Drag Queen podczas festiwalu w Liverpoolu, gdzie pierwszy raz widział tego rodzaju widowisko. Pierwsze przedstawienie odbyło się w 2015 r. Była to rewia „Pokochaj mnie”. Od 2017 r. Pasiut jako producent i właściciel Kancelarii Artystycznej FARO wystawiał Jedyną w Polsce Rewię Drag Queen na deskach Teatru Barakah. Produkcje odniosły ogromny sukces, a jedna z podopiecznych – Papina McQueen stała się jurorką programu „Śpiewajmy Razem – All Together Now” w telewizji Polsat. 

Tylko u nas! Sekrety Rewii Drag Queen w Krakowie! [niesamowite zdjęcia]

js

Zobacz także