Znowu skażenie wody pod Krakowem

Musisz przeczytać

Mamy kolejne skażenie wody pod Krakowem. Tym razem w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie wydała komunikat o niezdatności do spożycia wody w miejscowościach Baranówka, Sadowie, Goszcza oraz części Łuczyc. Skażona woda pochodzi z wodociągu publicznego Sadowie.

Znowu doszło do skażenia wody bakteriami coli. Tym razem w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. 

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, iż w związku ze stwierdzonym skażeniem wody bakteriami grupy Coli, dostarczanej z wodociągu publicznego Sadowie w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, powiat krakowski, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości: Baranówka, Sadowie, Goszcza oraz części Łuczyc, wydano decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia przez ludzi” – czytamy w komunikacie krakowskiego sanepidu.

KOMUNIKAT NR 1„Woda z wodociągu publicznego Sadowie podawana dla mieszkańcówmiejscowości: Baranówka, Sadowie, Goszcza…

Posted by Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie on Tuesday, August 4, 2020

Do zakażenia bakteriami grupy Coli dochodzi po wypiciu skażonej wody przez człówieka, co prowadzi do wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych.

W związku z z tym:
1. Woda nie może być spożywana ani używana do przygotowania posiłków.
2. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych.
3. Woda nie nadaje się do mycia zębów, przemywania otwartych zranień.
4. Woda może być wykorzystywana do kąpieli oraz do celów sanitarnych, tj. spłukiwanie toalet, czynności porządkowych.

Radio Kraków podaje, że miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował już o skażeniu wody mieszkańców miejscowości Baranówka, Sadów, Goszcza oraz części Łuczyc. „Gmina uruchomiła już zastępczy punkt poboru wody przy budynku urzędu gminy w Kocmyrzowie-Luborzycy. Wodę można odebrać również o sołtysów i radnych w miejscowościach, w których wykryto skażenie” – informuje Radio Kraków.

Pod koniec lipca do skażenia wody doszło w Wieliczce. Wodę niezdatną dopicia mieli mieszkańcy części Krakowa, Wieliczki i kilku miejscowości w gminie Wieliczka.

(red)

Znowu skażenie wody pod Krakowem

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca