Zwężanie na moście Dębnickim. Dwa miesiące utrudnień (ZDJĘCIA)

22 czerwca zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu: Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej. W związku z trwającą przebudową ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki od soboty na skrzyżowaniu przy Jubilacie, ruch został ograniczony do jednego pasa. Zwężenie pojawiło się też na moście Dębnickim.

Przez najbliższe dwa miesiące skrzyżowanie pod Jubilatem przejedziemy jednym pasem ruchu. Ma moście Dębnickim przejazd został ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku. 

Dla kierowców jadących od strony Ronda Grunwaldzkiego w stronę Muzeum Narodowego pozostawiono pas zewnętrzny. W stronę ronda Grunwaldzkiego, kierowcy jadą pasem lewym 

To nie koniec utrudnień w tym miejscu. Na skrzyżowaniu Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej rozpoczęła się przebudowa instalacji podziemnych. Później układana będzie konstrukcja pod torowisko i samo torowisko, a w ostatnim etapie nowa nawierzchnia jezdni. Kierowcy jadący ul. Zwierzyniecką będą mieli możliwość skrętu w prawo w stronę al. Krasińskiego, co ułatwi poruszanie się w tym rejonie mimo prac budowlanych. Jednak nawrotka w stronę mostu Dębnickiego zostanie zamknięta, co – jak twierdzą kierowcy Mega Taxi Kraków – spowoduje utrudnienia w ruchu samochodowym.

Z utrudnieniami musza się również liczyć piesi. Przejście dla pieszych w ciągu mostu Dębnickiego zostanie zamknięte. Piesi zostaną skierowani albo na bulwary, albo do przejścia podziemnego.

Więcej o zmianach dla pieszych pisaliśmy tutaj:

Od soboty bez przejścia dla pieszych na moście Dębnickim

fot. Krakow.pl 

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie