Od soboty bez przejścia dla pieszych na moście Dębnickim

W najbliższy weekend  rozpocznie się nowy etap prac części skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów, od strony ulicy Kościuszki. Utrudnienia odczują zarówno kierowcy jak i piesie. Od soboty zamknięte zostanie przejścia dla pieszych na moście Dębnickim. 

Kierowcy korzystający z Alej Trzech Wieszczów muszą się przygotować na poważne utrudnienia w najbliższym czasie. Od soboty, na skrzyżowaniu przy Jubilacie, ruch zostanie ograniczony do jednego pasa. 

To już pewne. Będzie opóźnienie przebudowy Kościuszki i Zwierzynieckiej

Cześć tarczy skrzyżowania, od strony ul. Zwierzynieckiej, została przebudowana w 2023 roku. Teraz prace „przenoszą się” od strony ul. Kościuszki. Od 22 czerwca br. (od około godz. 6:00) na skrzyżowaniu  Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej  rozpocznie się przebudowa instalacji podziemnych (później układana będzie konstrukcja pod torowisko i samo torowisko, a w ostatnim etapie nowa nawierzchnia jezdni).

Kierowcy będą musieli dostosować się do zwężenia jezdni, które będzie ograniczało ruch do jednego pasa w każdą stronę na ciągu Krasińskiego – Konopnickiej. Kierowcy jadący ul. Zwierzyniecką będą mieli możliwość skrętu w prawo w stronę al. Krasińskiego, co ułatwi poruszanie się w tym rejonie mimo prac budowlanych. Jednak nawrotka w stronę mostu Dębnickiego zostanie zamknięta. 

Ze utrudnieniami musza się również liczyć piesi. Przejście dla pieszych w ciągu mostu Dębnickiego zostanie zamknięte. Piesi zostaną skierowani albo na bulwary, albo do przejścia podziemnego. 

Na ul. Kościuszki sporo prac zostało wykonanych na samej pętli Salwator. Pierwszy dzień wakacji przyniesie duże zmiany, przede wszystkim na dwóch ważnych skrzyżowaniach: Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej oraz Królowej Jadwigi – Księcia Józefa – Kościuszki.

Weekend przyniesie też duże zmiany na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi – Księcia Józefa – Kościuszki. Od 22 czerwca przy pętli Salwator, budowane będą krawężniki, chodniki oraz wjazd w ul. św. Bronisławy.

Na fragmencie ul. Królowej Jadwigi, w pobliżu skrzyżowania z ul. Księcia Józefa, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. To oznacza, że od soboty nie będzie możliwości skrętu w lewo z mostu Zwierzynieckiego w ulice Księcia Józefa. Pojawi się za to możliwość dojazdu do ul. św. Bronisławy od ul. Królowej Jadwigi. 

Dodatkowo, fragment ul. Księcia Józefa od mostu Zwierzynieckiego do ul. Królowej Jadwigi będzie dostępny jako dojazd do posesji. Mieszkańcy oraz osoby posiadające nieruchomości w tej okolicy będą miały możliwość dojazdu do swoich posesji. 

Prace na obu skrzyżowaniach potrwają do końca wakacji.

Patrycja Bliska 

Krakowianie muszą biegać przez przejścia dla pieszych. Miejski Inżynier Ruchu problemu nie widzi

Najnowsze

Co w Krakowie