Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił krzyże do sal lekcyjnych, tornistry i przybory szkolne uczniów z klas pierwszych

W  parafii bł. ks. J. Popiełuszki na Złocieniu abp Marek Jędraszewski przewodniczył 4 września br. mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Duchowny pobłogosławił  poświęcił krzyże do sal lekcyjnych, tornistry i przybory szkolne uczniów z klas pierwszych. Później Marek Jędraszewski poświecił budynek szkoły Szkoły Podstawowej nr 20. 

Msza św. w parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki na Złocieniu, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, inaugurowała nowy rok szkolny i funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 20. W modlitwie udział wzięli m.in. uczniowie i nauczyciele, pracownicy placówek edukacyjnych oraz rodzice dzieci.

Na początku Eucharystii metropolitę krakowskiego powitał proboszcz, ks. Marcin Papiż. Podkreślił, że to wyjątkowy dzień, ponieważ zebrani rozpoczynają rok szkolny w nowym budynku. W homilii arcybiskup przywołał słowa Ewangelii, odnoszące się do początków nauczania Jezusa w Palestynie. Chrystus przybył do Nazaretu i w synagodze wobec zebranego ludu stwierdził, że jest Mesjaszem. Mieszkańcy Nazaretu odrzucili Go i postanowili zabić, zrzucając z góry. Chrystus odszedł od nich i ruszył w inne miejsca, by głosić Dobrą Nowinę.

Metropolita podkreślił, że Ewangelia z dnia daje przebogatą lekcję dla wszystkich, którzy jako nauczyciele stają przed dziećmi. – Nauczyciele i katecheci mają być odważni w głoszeniu prawdy. Mają swym życiem to, co głoszą, potwierdzać. Mają być pełni dobroci i życzliwości, żeby dzieci mniejsze i większe z całą ufnością mogły przyjmować to wszystko, co będzie im w szkole przekazywane jako prawda – podkreślił. Powiedział, że zabrani modlą się za nauczycieli i katechetów, ale także za dzieci, by z radością przychodziły do szkoły, gdzie będzie im przekazywana prawda. – Módlmy się za dzieci, by wzrastały jak Jezus, który będąc poddanym i kochając Maryję i Józefa, wzrastał w łasce u Boga i ludzi – wskazał.

W czasie liturgii arcybiskup poświęcił krzyże do sal lekcyjnych, tornistry i przybory szkolne uczniów z klas pierwszych oraz budynek szkoły.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Patrycja Bliska 

Zegarki damskie i męskie. Dowiedz się, co je łączy, a co dzieli

Najnowsze

Co w Krakowie