Aktywiści chcieli zdewastować Wawel? Zasakakujące odkrycie w mieszkaniu jednego z nich

Musisz przeczytać

Mieli farbę, szablon i – zdaniem policjantów – planowali bazgrać po murach Wawelu. Pięciu aktywistów stanie teraz przed sądem.

Kilka dni temu policjanci w rejonie Wawelu zauważyli, że grupa osób przygotowuje się do naniesienia napisów na murze okalającym zamek.

– Wówczas funkcjonariusze podjęli interwencję zatrzymując 4 mężczyzn i 1 kobietę,  w wieku od 24 do 31 lat. Zatrzymani, którymi okazali się aktywiści klimatyczni, posiadali przy sobie szablon graficzny oraz farby w spray’u – informuje policja.

W tej sprawie m.in. przesłuchano świadków i przeszukano mieszkania zatrzymanych osób. W mieszkaniu jednej z nich ujawniono amunicję do broni palnej, na którą jej posiadacz nie miał zezwolenia.

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście Zachód. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut usiłowania zniszczenia zabytku, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Dodatkowo, mężczyzna u którego znaleziono amunicję do broni palnej, odpowie za jej nielegalne posiadanie, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Do czasu finału sądowego tej sprawy, wobec tego podejrzanego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – podaje policja.

ip

Dieta pudełkowa – co powinniśmy o niej wiedzieć?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca