Bez aresztów dla byłej wiceprezydent Krakowa i urzędników

Musisz przeczytać

Była wielka akcja zatrzymania pięciu osób, w tym byłej wiceprezydent Krakowa, jej syna i urzędników. I co? Zatrzymani wyszli na wolność. Śledczy nawet nie wnioskowali o areszt tymczasowy, uznali, że wystarczy poręczenie majątkowe. Zatrzymani nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Jak informowaliśmy wczoraj, Centralne Biuro Antykorupcyjne wraz policją zatrzymało pięć osób. Jak potwierdziło CBA, wśród zatrzymanych znaleźli się była wiceprezydent Miasta Krakowa, Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa. „Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę” – podało CBA.

Prokuratura Okręgowa poinformowała, że zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty „przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej i inne dotyczące okresu 2018-2019 roku”.

I dziś okazało się, że wszyscy zatrzymani wyszli już na wolność. Nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca