Bon turystyczny. Czy możesz stracić 500 złotych na wypoczynek dla dziecka?

Nie wykorzystałeś bonu turystycznego, a twoje dziecko właśnie kończy 18? Boisz się, że stracisz prawo do 500 złotych na wypoczynek dla swojej pociechy? Nie martw się – bon turystyczny nie przepada wraz z osiągnięciem pełnoletności przez dziecko. 500 złotych możesz wydać do końca marca 2022 roku.

Na wykorzystanie bonu turystycznego jest jeszcze ponad rok. Do tej pory zainteresowanie bonem nie było oszałamiające – 500 złotych przysługuje ok. 6 mln dzieci. Do końca 2020 roku aktywowano jedynie 1,1 mln bonów na łączną kwotę 971 mln złotych. A bonami uregulowano rachunki na jeszcze mniejszą sumę, bo na 238 mln złotych.

I nie ma się co temu dziwić. Po raz pierwszy bony weszły w życie w wakacje. Większość rodzin – z powodu zagrożenia epidemicznego – nie wyjechała na wakacje i odłożyła skorzystanie z bonu na zimowe ferie. Teraz jest jeszcze gorzej, bo nawet gdyby ktoś chciał skorzystać z bonu, to organizowanie wypoczynku dla dzieci jest zabronione, nie można też pojechać go hotelu czy pensjonatu, więc 500 złotych na wypoczynek dziecka nadal czeka.

Niektórzy rodzice martwią się, że bon im przepadnie. – Moje dziecko w połowie stycznia kończy 18 lat. I co – stracę 500 złotych? – pyta jedna z naszych Czytelniczek.

Uspokajamy – z powodu osiągnięcia 18 lat przez dziecko bon turystyczny nie przepada. – Bonem objęte jest każde dziecko, które w dniu wejścia w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym nie miało ukończonego 18-go roku życia. Jeśli dziecko osiągnie pełnoletność w czasie trwania programu, to jego rodzice nie tracą prawa do aktywowania i wykorzystania bonu do końca marca 2022 roku – potwierdza wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel.

A to oznacza, że bonem będzie można płacić także w czasie najbliższych wakacji i podczas przyszłorocznych ferii zimowych.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie