Czasowe zamknięcie zakopianki w stronę Krakowa

Utrudnienia dla kierowców jadących Zakopanianką do Krakowa.. W piątek 10 listopada na ok. półtorej godziny zamknięty zostanie jeden pas zakopianki, na wysokości powstającego węzła w Gaju.

– Będziemy montować pomosty robocze przy jednej z podpór budowanego wiaduktu – informuje GDDKiA w Krakowie.  Utrudnienia potrwają około 1,5 godziny – od godziny 10.30 do 12. Wtedy zamknięty zostanie  pas ruchu na zakopiance w kierunku Krakowa.

Nad jezdnią  montowana jest konstrukcja wiaduktu. To cześć prac w związku z  budową węzła, który zastąpi skrzyżowanie Drogi Krajowej nr 7 z ul. Widokową i ul. Zadziele. Wykonawca buduje podpory pod wiadukt, poszerza Zakopiankę w okolicy skrzyżowania, kończy przebudowę ul. Zadziele i buduje jezdnię dodatkową po zachodniej stronie DK7. Na wiadukcie, który zostanie zbudowany nad DK7, będzie również chodnik dla pieszych.

Wiadukt ma mieć długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł.

W przyszłym tygodniu podobnych zmian należy się spodziewać na jezdni w stronę Zakopanego.

fot. GDDKiA w Krakowie

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie