Demolka na al. 29 listopada! Od dziś rozbierają dziesiątki obiektów!

Dziś zaczynają się wyburzenia nieruchomości kolidujących z rozbudową al. 29 Listopada. To spowoduje również utrudnienia w ruchu pieszym na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza.

Przez dwa dni wykonawca inwestycji – firma Strabag – będzie wyburzał pawilon handlowy znajdujący się na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza. Spowoduje to utrudnienia w ruchu pieszym, m.in. zamknięty będzie chodnik na wysokości budynku, a także przejście dla pieszych przez al. 29 Listopada. Czynne będzie natomiast przejście przez ul. Dobrego Pasterza.

– Wszystkich użytkowników ruchu prosimy o ostrożność i dostosowanie się do oznakowania – informuje inwestor.

W kolejnych tygodniach prowadzone będą wyburzenia pozostałych obiektów budowlanych kolidujących z poszerzoną al. 29 Listopada. Łącznie, w ramach zadania zostanie rozebranych 35 obiektów, w tym budynków, pawilonów handlowych, kiosków i ogrodzeń.

Aleja 29 listopada - przebudowa

Zdjęcie 1 z 10

– Przypomnijmy, że zakres prac związanych z rozbudową al. 29 Listopada obejmie przebudowę istniejące drogi krajowej nr 7 na Warszawę na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta wraz z przebudową obiektów inżynierskich – w tym dwóch wiaduktów kolejowych oraz rozbudową, przebudową i budową infrastruktury: odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i kolidującego uzbrojenia. Realizacja inwestycji ma potrwać około dwóch lat – podaje inwestor.

jk, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie