Dewastacja choinki stojącej pod Oknem Papieskim

Strażnicy miejscy ratowali choinkę pod Oknem Papieskim. Jeden z mężczyzn dewastował ogrodzenie zabezpieczające drzewko.

Mężczyznę, który niszczył ogrodzenie zabezpieczające choinkę pod Oknem Papieskim, zauważył operator monitoringu. Strażnicy miejscy w ekspresowym tempie pojechali ratować drzewko. Na miejscu byli tak szybko, że złapali mężczyznę, który szedł z deską oderwaną z ogrodzenia. Sprawca dewastacji trafił w ręce policji.

– Zaraz po tym, jak dostaliśmy sygnał od operatora monitoringu, że ktoś niszczy ogrodzenie zabezpieczające choinkę, znajdującą się pod Oknem Papieskim, podjechaliśmy na Franciszkańską. Na miejscu zastaliśmy mężczyznę, który zmierzał w stronę zaparkowanego nieopodal auta trzymając w rękach drewniany element ogrodzenia – relacjonują strażnicy miejscy.

Mundurowi zwrócili też uwagę, że auto stało na tzw. kopercie, czyli miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. – Dlatego zaraz po ujęciu mężczyzny, zainteresowaliśmy się również kierowcą siedzącym za kółkiem. Ponieważ okazało się, że kierujący (brat ujętego mężczyzny) nie ma uprawnień do postoju w tym miejscu, został ukarany mandatem karnym na kwotę 800 zło tych – mówią strażnicy o dodatkowym wykrytym złamaniu przepisu.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie