Dramatyczny apel przed 1 listopada: zróbcie wszystko, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe apeluje do wszystkich Polaków o rezygnację z masowych odwiedzin cmentarzy we Wszystkich Świętych. „Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane” – czytamy w apelu podpisanym przez prezesa PSP Krzysztofa Wolickiego.

Epidemiolodzy ostrzegają – po Wszystkich Świętych możemy spodziewać się jeszcze większego wzrostu zakażeń koronawirusem. Niektórzy postulują nawet zamknięcie cmentarzy na 1 listopada. Ale rząd nie zamierza tego robić. Przynajmniej na razie.

O rezygnacje z masowego odwiedzania cmentarzy we Wszystkich Świętych apeluje Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. Jest w nim sugestia, by groby bliskich posprzątać i odwiedzić albo w tygodniu poprzedzającym 1 listopada, albo później.

„Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane” – kończy swój apel Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie